بازسازی خانه مراحلی کاملا عملی!!

بازسازی خانه 

بازسازی می تواند گران و وقت گیر باشد، اما اگر شما می خواهید خانه خود را تغییر دکوراسیون دهید، ما در این مقاله به شما کمک میکنیم با نشان دادن راه حل ها، تصمیم بگیرید که بازسازی مناسب برای وضعیت شما چه چیزی است.

رویای یک خانه
رویای یک خانه

مرحله اول : رویا
رویا ساده است. تشخیص نیازهای شما و برآورد ساده ترین راه حل شروع کار از اینجاست. این پروژه به سرعت رشد خواهد کرد اگر اطلاعات شما کامل باشد. اولین پیشنهاد آن است که حساب بانکی خود را نگاه کنید . اگر شما همسر دارید،تفکر و رویای همدیگر را به یک تفکر مشترک نزدیک کنید.البته این بسیار آسان است چون هر دو شما به دنبال ساخت چیزی هستید که زندگی شما را آرام تر و جذاب تر می کند.

 

جست و جو
جست و جو

مرحله دوم: جست و جو
برو به کتابخانه و مجلات مناسب با نیازهای خود را نگاه کنید. اگر شما نیاز به حمام دیگر دور از اتاق خواب دارید،این ایده را در مجلات پیگیری کنید.درباره بافت و رنگ مکان مورد نظر خود فکر و ایده یابی کنید.

طراحی
طراحی

مرحله سوم :طراحی
این مرحله شما با اندازه گیری فضای مورد نظر و پیاده کردن آن در کاغذ شطرنجی جاگذاری مبلمان را به صورت دو بعدی مشاهده کرده و کمک میکند به شما درک بهتری از فضا به دست آورید.
مرحله چهارم :صحبت کنید با یک مهندس معمار در مورد هزینه ساخت
برآورد هر یک از قسمت ها از جمله برق کاری و .. را از او بپرسید.اگر شما میتوانید قسمتی از کار مانند تخریب و تیغه چینی را خود انجام دهید در پول خود صرفه جویی کرده اید. نکته مهم این است که شما اگر مهارت کامل در این کار ها دارید انجام دهید(دانش در دوره دبیرستان حساب نمی شود)در این صورت میتوانید در تخمین هزینه ها تجدید نظر کنید.

 

استخدام
استخدام

مرحله پنجم:استخدام یک مهندس معمار
برای یک اتاق , ممکن است ارزش نداشته باشد اما بسیار گران نخواهد بود . بخشی از ارزش وجود معمار این است که او سریع فکر شما را در مورد پروژه را اماده و و با ارائه نظرات و پیشنهادها شما ممکن است فکر شما باز تر شود.یک معمار خوب یک دیدگاه انتقادی و منحصر به فرد, در ارتباط پروژه ارایه می دهد. با خانواده درباره آنچه که معمار فکر می‌کند و می‌پرسد صحبت کنید. همچنین از معمار درباره پیمانکاران و معرفی آنها بپرسید, البته مسئولیت قرارداد با سازنده به عنوان صاحب خانه و انتخاب آن بر عهده شما خواهد بود . از معمار درباره مجوزهایی که شما نیاز خواهید داشت بپرسید و از او بخواهید در انجام آنها شما را کمک کند .
مرحله ششم:رفتن به بانک و درخواست کردن وام

حداقل ۱۰ % بیش از آنچه که شما فکر می‌کنید این کار هزینه خواهد کرد.حتی اگر این کار را خودتان انجام می دهید , هزینه‌های مازاد وجود دارد.

مشورت
مشورت

مرحله هفتم:از دوستان و همکاران خود که  کار بازسازی در خانه‌های خود انجام داده اند در مورد تجارب با برخی پیمانکاران بپرسید.
مسئول دادن وام نیز ممکن است قادر به کمک به شما باشد .
مرحله هشتم: پیمانکار یا معمار خود برای گرفتن مجوزهای ساخت و ساز پیدا کنید.

اگر شما در شهرستان هستید، اجازه بازسازی در شهرستان با شهرستان دیگر امکان تفاوت هایی وجود دارد .

پیمانکار حرفه ای
پیمانکار حرفه ای

مرحله نهم:با چندین پیمانکار درباره پروژه خود صحبت کنید.
پیش فاکتور مبلغ برآورد هزینه کار, از جمله مصالح و کار درخواست شود.توجه داشته باشید که در نظر گرفتن پیشنهاد قیمت پایین در قرارداد, لزوما کیفیت خوب کار نیست به همین دلیل است که صحبت کردن با بسیاری از مردم درباره پیمانکاران بسیار مهم می‌شود .
مرحله دهم:پیمانکاران معمولا حاضر به مذاکره قیمت می باشد.ممکن است بخشهایی از کار به نظر آسان،و یا در محدوده مهارت های خودشما باشد، و شما مایل هستید آنها را خودتان تکمیل کنید.این هم یک احساس فوق العاده است که شما بتوانید بخشی از بازسازی را خود به دست بگیرید،با فرض اینکه بتوان به اتمام رساند.
مرحله یازدهم:به صورت هفتگی برای دیدن پیشرفت کار با مهندس معمار قرار ملاقات بگذرید.

و این ملاقات ها حتما در محل پروژه باشد و همراه با مهندس به بازدید کارهای انجام شده رفته و از انجام صحیح کارها اطمینان کامل را به دست آورید.

امیدوارم که توانسته باشیم اطلاعات خوبی را به شما ارائه دهیم با گروه معماری نگاه معمار همراه باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *