نقاشی ساختمان اتاق خود را به بهترین شکل انجام دهیم

نقاشی ساختمان و پتینه کاری نگاه معمار
نقاشی ساختمان و پتینه کاری نگاه معمار

      

تزیینات داخلی یک خانه در آخر هفته ها به شما یک شخصیت جدید می بخشد.

نقاشی ساختمان همه چیز را تغییر می دهد.و در عدم وجود نقاشی ساختمان،نکته هایی وجود دارد.همه می دانند با شستن و سابیدن یک دیوار نمی توان کسل کنندگی آن را کاهش داد  قرار دادن یک لایه رنگ تمام آن درخشانی را برای بهبود یک خانه به ارمغان می آورد.

این درست است که نقاشی ساختمان یک کار حرفه ای است و نیاز به متخصص خود را دارد اما ما در این مقاله به شما روش هایی را برای هر چه بهتر انجام دادن نقاشی ساختمان به همراه اعضای خانواده را آموزش می دهیم گروه طراحی و بازسازی نگاه معمار  امیدوار است همراه ما در ادامه مقاله باشید.

شروع به کار

اجرای نقاشی ساختمان ضعیف به راحتی با چکه کردن و لغزشها و سطح ناهموار آشکار می شود، که اغلب، عجله مقصر اصلی آن است. اما با برخی از آماده سازی های سطح کار، بسیاری از مشکلات احتمالی حذف خواهد شد و در واقع نقاشی ساختمان بسیار آسان تر خواهد شد. بنابراین قبل از اینکه برای اولین بار شروع به نقاشی ساختمان خود کنید یک روز کامل را برای آماده سازی و پر کردن ترک و شکاف های سطح قرار دهید.

بهترین آمادگی با سنباده زندن شروع می شود و گاهی اوقات نیاز به تراشیدن نیز هست.سطح موجود سنباده زده می شود به طوری که دیوار یک دست شود و با خراش دادن هر گونه برجستگی های قدیمی و چکه های رنگ پاک خواهد شد.  شما همچنین باید وقت خود را به درزبندی شکاف ، پر کردن سوراخ، تمیز کردن گرد و غبار و یا گریس با آب و صابون صرف کنید، بعد از این کارهای اولیه شما با یک سطح بکر  برای شروع نقاشی ساختمان رو برو  می شوید.

اگر شما در حال کار با دیواره های جدیدهستید یا اگر شما تمام سوراخ ها را پر کرده اید در ادامه شما به آستر زدن نیاز دارید. آستر ها پر می کنند خلل و فرج کار را ، بتونه یک پایه جامد است که زیر کار رنگ را نگهداری می کند . آستر نیز قبل از رنگ کردن باید برای یک کار درجه یک سمباده شود.

وقتی برای اولین بار نقاشی ساختمان را انجام می دهید بهتر است از نوار هایی برای گوشه ها استفاده کنید تا رنگ از فضای دیوار به فضای سقف که دارای رنگ متفاوت است نرسد و همچنین همیشه یک عدد پارچه در جیب خود داشته باشید اگر اشتباهی در کنج های دیوار رخ داد بتوانید آن را درست کنید.و در ادامه تمام کلید و پریز ها را باز کرده و روی آنها چسب بزنید و تمام قاب عکس ها را از دیوار برداشته و مبلمان ها را از دیوار دور کنید. 

اجرای یک خط از رنگ در امتداد دیوار

به اندازه ۲۰ سانتیمتر از محل رسیدن دیوار و سقف را با برس رنگ آمیزی کنید و این عمل را در دور تا دو اتاق انجام دهید و در ادامه با خیال راحت با غلطک شروع به رنگ کردن کل دیوارهای اتاق کنید. در هنگام استفاده از غلطک مطمئن شوید که رنک کامل در تمام سطح غلطک پخش شده باشد.

در انتها برای رنگ کردن گچ بری ها از برس های ریز استفاده کنید تا بتوان با دقت بهتری کار را به پایان رساند.

در انتها مراحل اجرای کار نقاشی بر روی دیوار رنگ شده و گچ را به صورت تیتر وار به شما ارائه می دهیم .

 مراحل رنگ امیزی دیوار از روی گچ

زدودن گردوغبار و بازکردن ترکها

 روغنکاری دیوار

 بتونه دست اول

 بتونه دست دوم

 سمباده کاری جزئی كنج دیوار

 استر دست اول

 لکه گیری

 سمباده کاری دقیق

 استر دست دوم

 رنگ رویه

 مراحل رنگ امیزی دیواری که قبلا رنگ شده

 

بازکردن ترکها

 لکه گیری و ترمیم ترکها

 سمباده کاری

 استر دست اول

 لکه گیری دقیق

 سمباده کاری

 استر دست دوم

 رنگ رویه

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *