آشپزخانه کوچک و راه حل های بازسازی آن!!

بازسازی آشپزخانه کوچک در میان پروژه های بازسازی محبوب ترین رتبه در هر سال را دارد، به این دلیل که آشپزخانه مرکزی کاربردی و اجتماعی برای بسیاری از خانواده ها تبدیل شده اند.

تقریبا در هر آشپزخانه کوچک یک عیب در طراحی و یا چیزی که استفاده از فضای مفید را سخت میکند وجود دارد . با این حال، هیچ چالشی قطعا به دشواری بازسازی یک فضای آشپزخانه کوچک نیست.

اگر در بودجه بازسازی شما ، انجام امور ساخت و ساز، و یا اشتراک آشپزخانه با یک فضای اختصاصی دیگر محدودیت است، گزینه هایی برای نوسازی آشپزخانه شما حتما وجود دارد .

لوازم

لوازم جدید می تواند در خدمت برای به روز رسانی و متحد کردن یک اتاق باشد.  لوازم استیل ضد زنگ محبوبیت خاصی ،نه فقط در خانه های مدرن حتی در خانه های کلاسیک دارند.

بهره وری انرژی یک عامل کلیدی است که باید در هنگام خرید لوازم خانگی به خاطر داشته باشید ، اما بهره وری انرژی لوازم مشابه می تواند به طور قابل توجهی متفاوت است. که معمولا مقرون به صرفه تر خرید لوازم خانگی با راندمان بالا است.

 اجاق گاز، مایکروویو و یخچال هایی ساخته شده اند برای آشپزخانه های کوچک که باعث می شود فضا کمتر به هم ریخته به نظر آید.

فضای پیشخوان

حتی در آشپزخانه های بزرگ نیز فضای کافی برای کارهای سخت وجود ندارد.در پلان بیشتر فضای پیشخوان با لوازم اشغال می شوند.اگر فضای پیشخوان معدود به چند متر مربع است بهتر است که در طراحی پلان عمق پیشخوان را بیشتر کرد.

گرانیت و سنگ مرمر و استیل گزینه های گران قیمت تری هستند، با ام دی اف پایین ترین محصول در این طیف هست و متریال های دیگر بین این بالاترین و پایین ترین ها قرار دارند.

اغلب صاحب خانه ها میخواهنداستفاده کنند از متریال های مختلف در فضای پخت پز که در آن فعالیت میکنند.به طور مثال,سنگ مرمر و گرانیت ارائه سطوح سرد برای کار با خمیر وهمینطور به عنوان زیر دستی اجازه می دهد تا به راحتی ریز ریز کردن و آماده سازی مواد غذایی را انجام داد.شما می توانید هر دو آنها را انتخاب کنید که آن خیلی محبوب است و باعث می شود یک پیشخوان منحصر به فرد و کاربردی ایجاد شود.

کابینت

فشردن بسیار کابینتدرطراحی امکان پذیر است.  در مورد قرار دادن انواع کابینت در کنار  لوازم خانگی، نیز باید فکر کرد. کابینت های عمیق را برای قرار دادن ظروف در کنار ماشین ظرفشویی، و کابینت بزرگ با کشو های بزرگ در زیر آن باید در نزدیکی اجاق گاز قرار داده شود. مراحل غیر ضروری برای تکمیل یک فضای، آرامش بخش در عملکرد آشپزخانه شمامورد نیاز خواهد بود.

در کابینت هوایی محلی برای نگهداری میکسر و توستر و به سرعت از دید خارج کردن لوازم کوچک، و همچنین  دسترسی به آنها را راحت تر می کند. محل ذخیره سازی مواد غذایی مانند سیب زمینی و پیاز، و کابینت ذخیره سازی نان نیز آشپزخانه یک دید زیبا میدهد.

روشنایی

یکی از عناصر که در طراحی  به راحتی نادیده گرفته می شود نور خوب است.   نورپردازی و چراغ هالوژن روشن می توانید فضای پیشخوان را بزرگتر و راحت تر به نظر برسانید.

سینک ظرفشویی

در آشپزخانه کوچک لازم نیست از یک سینک با لگن دوتایی کوچک استفاده کرد. یک سینک بزرگ با یک لگن کار تمیز کردن ظروف بزرگ و تابه را آسان تر می کند، و یک محل عالی برای ذخیره کردن ظروف کثیف قبل از اینکه زمان شستشو آنها برای شما است. اگر شما در یک آپارتمان و یا یک خانه کوچک هستند، یک سینک بزرگ در آشپزخانه می توانید از هر دو قابلیت یک سینک بیش از حد سود ببرید.

برخی از ایده های دیگر برای افزایش بهره وری از آشپزخانه شما در زیر قرار می دهیم:

  • قرار دادن یک سبد سیمی در داخل کابینت برای نگهداری کیسه های زباله و دیگر اقلام اغلب استفاده می شود.
  • نصب کاشی در تمام در و دیوار بالا پیشخوان، اجاق گاز و سینک.که این می تواند باعث زیبایی آشپزخانه و  آسان تر شدن برای تمیز کردن شود.
  • تغییر کابینه و کشو دستگیره. این یک گزینه بسیار ساده و مقرون به صرفه است که آشپزخانه را لمس اضافی خاص است. وجود دارد بسیاری از طرح های منحصر به فرد وجود دارد، بنابراین آماده می شود به استفاده از سمت خلاق خود را.

امیدوارم مقاله آشپزخانه کوچک و راه حل های بازسازی آن برای شما دوست عزیز مورد استفاده قرار گرفته باشد گروه طراحی و بازسازی نگاه معمار با مشاوره و بازدید فضای شما بهترین پیشنهاد ها را به شما دوست عزیز خواهد داد با ما همراه باشید با تشکر.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *